A Sınıfı Motosiklet Ehliyeti

A Sınıfı Motosiklet Ehliyeti

A sınıfı ehliyet sahipleri, 125cc ve üzeri motor hacmine sahip motosikletleri yasal olarak kullanabilirler. Ayrıca, A1 ve A2 sınıfı ehliyetler de motosiklet kullanma yetkisi verir, ancak bu sınıflar daha düşük motor hacmine sahip motosikletler için geçerlidir. A sınıfı ehliyet, motosikletleri kullanma yetkisini verir.

A sınıfı sürücü belgesiyle silindir hacmi 600cc, motor gücü 48 beygir olan tüm motosikletleri kullanmak mümkün. Geniş kapsamı sayesinde diğer motosiklet ehliyetleri arasında en avantajlı sınıfı temsil ediyor.

A sınıfı sürücü belgesi için 20 yaşını doldurmuş olmanız ve en az iki yıllık a2 sürücü belgesine sahip olmanız şartı veya A2 ehliyet olmaksızın 24 yaşında olmanız şartları aranmaktadır. Bunlara sahipseniz genel sağlığınız yerindeyse a sınıfı sürücü belgesi için başvuruda bulunabilirsiniz.

A sınıfı sürücü belgesi için harç ücreti 825,70 TL, değerli kağıt ücreti 990 TL ve vakıf payı 230 TL olarak belirlenmiştir. A1, A2 ve F sınıfı ehliyet almak isteyenlerin toplamda 2.045,70 TL ödemesi gerekmektedir.

A SINIFI EHLIYET ICIN

2 ADET BİYOMETRİK FOTOĞRAF.
SAĞLIK KURUMLARINDAN A SINIFI EHLİYET ALABİLİR RAPORU.
24 YAŞINI DOLDURMUŞ OLMAK VEYA 2 YILLIK A2 EHLİYETE SAHİP OLMAK.
EN AZ İLKOKUL (İkinci Kademe Okuryazarlık Belgesi) MEZUNİYET BELGESİ VEYA ÖĞRENİM BELGESİ
SABIKA KAYDI BEYANNAMESİ VEYA BELGESİ
A sınıfı ehliyet için kurs zorunlu mu?

Evet, sürücü belgesi veya genel ismi ile ehliyet alabilmek için sürücü kursuna yazılarak gerekli dersleri almak, ilgili yönetmelik kapsamında zorunludur. Sürücü kursunda ise trafik ve çevre dersi, ilk yardım, motor ve araç tekniği ile trafik adabı olmak üzere temelde 4 alanda teorik eğitim verilir.17 Ağu 2018

iletişim
  • (0274) 223 2043
  • (0530) 340 5243
  • bilgi@etap43surucukursu.com
NEDEN ETAP43 SÜRÜCÜ KURSU
iletişim

WhatsApp
Hemen Ara